سه شنبه | ۰۶ مهر ۱۴۰۰

حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق، رییس دیوان عدالت اداری، با حکم رئیس قوه قضاییه با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه منصوب شد. وی پیش از منصوب شدن به ریاست دیوان عدالت اداری، معاون حقوقی و امور مجلس رییس قوه قضائیه بود.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه، در جلسه صبح امروز (یکشنبه ۲ خرداد) که به ریاست حجت‌الاسلام محمد مصدق و با حضور مدیران و مستشاران قضایی معاونت در محل سالن جلسات شهید سردار سلیمانی معاونت حقوقی و امور مجلس برگزار شد، سرپرست معاونت ضمن تشریح ابعاد و برنامه‌های پیش‌ رو تأکید کرد: برنامه‌ها، اهداف و اقدامات این معاونت بر سند تحول قضایی بنیان نهاده شده است و در سال ۱۴۰۰، بسیج نیروها و امکانات معاونت در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های متعالی این سند صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه امروز نقطه آغاز دیگری بر تبلور اهتمام و حرکت جهادی در تحقق اهداف متعالی سند تحول قضایی در این معاونت است تأکید کرد: برنامه‌محوری، تحول‌گرایی و تسریع در انجام تکالیف و در عین حال پرهیز از شتاب‌زدگی، شعارهای اصلی این معاونت در این مقطع است.

مصدق با اشاره به اینکه تخصص محوری و تعامل با مجامع علمی و دانشگاهی کشور همچنان از محورهای انجام امور معاونت حقوقی و امور مجلس است خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از تجارب علمی و دانش متخصصان و اندیشمندان حقوقی و فقهی کشور نتایج عملکرد ما را بر پایه‌های استاندارد علمی و کاربردی مبتنی می‌سازد و لذا ادامه روند تعامل با اندیشمندان، حقوقدانان و وکلای مجرب و اساتید دانشگاه از برنامه‌های جدی این معاونت است.

مصدق در پایان این نشست با تأکید بر اینکه ادارات و مجموعه‌های تابع این معاونت بنا به تکالیف مربوط حداکثر توان و نیروی خود را مصروف تحقق اهداف و برنامه‌های سند تحول قضایی کنند به  ارائه دستورات لازم در این خصوص پرداخت.