سه شنبه | ۰۶ مهر ۱۴۰۰

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ در خردادماه منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است.

به نقل از خبرگزاری مهر فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره موضوع تعویق برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ که در فضای مجازی مطرح شده است اظهار داشت: ستاد ملی مقابله با کرونا باید در این باره تصمیم بگیرد و هر گونه تصمیم برای برگزاری یا تعویق منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است.

این در حالی است که در روزهای اخیر گروهی از داوطلبان با تشکیل کمپین‌هایی خواستار تعویق زمان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ تا بهتر شدن شرایط کرونایی در کشور شده‌اند.

در مقابل نیز برخی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد معتقد هستند تعویق زمان آزمون راهکار مطلوبی نیست و بهتر است آزمون در زمان مقرر برگزار شود.

سازمان سنجش آموزش کشور، بهمن ماه ۱۳۹۹ اعلام کرد برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ (آزمون مربوط به رشته های غیر پزشکی از جمله رشته حقوق) که قرار بود به روال معمول در دو روز ۶ و ۷ خرداد ۱۴۰۰ برگزار شود را به دلیل “پیش بینی های لازم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای برگزاری آزمون های فوق و برای کاهش هر گونه مخاطرات برای متقاضیان”، در سه روز ۵ تا ۷ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد کرد.

مدتی پیش وزیر علوم با تاکید بر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در زمان مقرر تعیین شده به رسانه ها گفت: ما برنامه برگزاری این آزمون ها را بر اساس زمان بندی اعلام شده اجرایی خواهیم کرد مگر اینکه دستوری مبنی بر توقف برگزاری آزمون های ملی از سوی ستاد مقابله با کرونا صادر شود.

پیش از این مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی که قرار بود در روزهای در روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار شود، را به علت وضعیت ناشی از شیوع بیماری کرونا لغو کرد.