با عضویت در خبرنامه مهمترین اخبار حقوقی و جدیدترین برنامه های موسسه را دریافت خواهید نمود.


تلفن همراه :
آدرس ایمیل :
انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری از ساعت 19

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان دوره دکتری و کارشناسی ارشد در سال 95-94 از بعدازظهر امروز منتشر می شود.

 

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا با اشاره به اینکه این اطلاعیه در پیک سنجش فردا دوشنبه 31 فروردین نیز منتشر می شود، افزود: پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان در مقاطع ارشد و دکتری در سال تحصیلی 95-94 منحصرا و به طور مستقیم براساس فراخوان خاص دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی صورت می گیرد.

 

وی ادامه داد: پذیرش متقاضیان برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد براساس آیین نامه شماره 21.77948 مورخ 1393.5.5 و اصلاحیه مربوط به آن به شماره 21.114374 3 مورخ 1393.6.3 و پذیرش متقاضیان برای ورود به دوره دکتری براساس آیین نامه شماره 21.67272 مورخ 1393.4.18 و اصلاحیه مربوط به آن به شماره 21.327200 مورخ 1393.12.16 با تأیید نهایی سازمان سنجش و آموزش کشور صورت می گیرد.

 

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشوردرخصوص داوطلبان آزمون دکتری گفت: تا ساعت 11 صبح امروز از تعداد 164 هزار و 587 داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد 154 هزار و 67 داوطلب پرینت کارنامه خود را دریافت کردند. یعنی بیش از 93.5 درصد حاضران جلسه کارنامه خود را مشاهده کرده و از آن پرینت گرفتند.

 

وی با اعلام این خبر که دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون نیمه متمرکز دکتری 94 از ساعت 19 امروز منتشر می‌شود، افزود: داوطلبان مجاز می توانند برای دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

 

توکلی همچنین افزود: زمان انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری از فردا آغاز می شود و کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند از روز دوشنبه 31 فروردین تا پنج شنبه سوم اردیبهشت به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه و بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنما با رعایت کلیه ضوابط حداکثر 50 کد رشته محل از میان کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه به ترتیب علاقه خود را انتخاب نموده و سپس در مهلت زمان تعیین شده کد رشته های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه خود در فرم انتخاب رشته اینترنتی ثبت کنند.

 

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور بابیان اینکه پس از انتخاب رشته توسط داوطلبان مجاز به انتخاب رشته،‌گزینش علمی مرحله اول به منظور معرفی اولیه داوطلبان به صورت چندبرابر ظرفیت صورت می گیرد، ادامه داد: باتوجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در هریک از کدرشته محل های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده، براساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و دیگر ضوابط، باتوجه به اولویت کدرشته محل های انتخابی داوطلبان انجام می گیرد و اسامی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه تخصصی بررسی سوابق علمی،‌آموزشی و پژوهشی حداکثر در 5 کد رشته محل در نیمه اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر و برای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ارسال می شود.
برچسب ها: آزمون دکتری