با عضویت در خبرنامه مهمترین اخبار حقوقی و جدیدترین برنامه های موسسه را دریافت خواهید نمود.


تلفن همراه :
آدرس ایمیل :
آغاز ثبت نام کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه امام صادق

قابل توجه داوطلبان آزمون سراسری سال 1398، ثبت نام در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه امام صادق علیه السلام آغاز شد. برای ثبت نام حتما این اطلاعیه را مطالعه کنید.

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه امام صادق (علیه السلام)

دانشگاه امام صادق علیه السلام بر اساس اهداف متعالي خود و با امتياز وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برای سال تحصيلی 1399-1398 در دوره‌هاي کارشناسي ارشد پيوسته ويژه برادران و کارشناسي ويژه خواهران به شرح ذيل دانشجو مي‌پذيرد:

 • آشنايي با رشته‌هاي دانشگاه:

الف) رشته‌هاي تحصيلي در دوره كارشناسي ارشد پيوسته ـ ويژه برادران:

 

رديف

رشته و گرايش تحصيلي

مقطع تحصيلي

نوع ديپلم

حداكثر ظرفيت(نفر)

1

الهيات، معارف اسلامي و ارشاد - فقه و مباني حقوق اسلامي

كارشناسي ارشد پيوسته

(فوق ليسانس پيوسته)

كليه رشته‌هاي نظري

30

2

الهيات، معارف اسلامي و ارشاد - فلسفه و كلام اسلامي

كارشناسي ارشد پيوسته

(فوق ليسانس پيوسته)

كليه رشته‌هاي نظري

15

3

الهيات، معارف اسلامي و ارشاد - علوم قرآن و حديث

كارشناسي ارشد پيوسته

(فوق ليسانس پيوسته)

كليه رشته‌هاي نظري

25

4

معارف اسلامي و اقتصاد

كارشناسي ارشد پيوسته

(فوق ليسانس پيوسته)

رياضي و فيزيك و علوم تجربي

30

5

معارف اسلامي و حقوق _گرايش خصوصي

كارشناسي ارشد پيوسته

(فوق ليسانس پيوسته)

كليه رشته‌هاي نظري

20

6

معارف اسلامي و حقوق_گرايش جزا

20

7

معارف اسلامي و حقوق_گرايش حقوق عمومي

20

8

معارف اسلامي و علوم سياسي

كارشناسي ارشد پيوسته

(فوق ليسانس پيوسته)

كليه رشته‌هاي نظري

60

9

معارف اسلامي و فرهنگ و ارتباطات

كارشناسي ارشد پيوسته

(فوق ليسانس پيوسته)

كليه رشته‌هاي نظري

45

10

معارف اسلامي و مديريت _ گرايش مديريت مالي

كارشناسي ارشد پيوسته

(فوق ليسانس پيوسته)

كليه رشته‌هاي نظري

20

11

معارف اسلامي و مديريت _ گرايش مديريت بازرگاني

20

12

معارف اسلامي و مديريت _ گرايش مديريت صنعتي

20

13

معارف اسلامي و مديريت _ گرايش مديريت دولتي و سياست‌گذاري عمومي

20

ب ) رشته‌هاي تحصيلي در مقطع كارشناسي ـ ويژه خواهران:

رديف

رشته تحصيلي

مقطع تحصيلي

نوع ديپلم

حداكثر ظرفيت(نفر)

1

فقه و حقوق اسلامي

كارشناسي (ليسانس)

كليه رشته‌هاي نظري

40

2

فلسفه ‌و كلام اسلامي

كارشناسي (ليسانس)

كليه رشته‌هاي نظري

40

3

معارف اسلامي و علوم تربيتي

كارشناسي (ليسانس)

كليه رشته‌هاي نظري

40

4

حقوق

كارشناسي (ليسانس)

كليه رشته‌هاي نظري

40

2- مراحل ثبت‌نام و شرايط آن:

الف) شرايط داوطلبان: كليه داوطلبان مي‌بايست علاوه بر شرايط عمومي آزمون سراسري داراي شرايط زير نيز باشند:

 • تدين به دين مبين اسلام و مذهب شيعه اثني عشري
 • التزام به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و ولايت مطلقه فقيه
 • متولد سال 1377 و بعد از آن؛ انجام خدمت سربازي يا تحصيل در حوزه علميه و مانند آن تاثيري در شرط سني ندارد.
 • برخورداري از سلامت و توانايي جسمي و رواني
 • گذراندن پايه هاي تحصيلي يازدهم و دوازدهم يا داشتن گواهي ديپلم و پيش‌دانشگاهي و شركت در يكي از گروه‌هاي آزمايشي رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني آزمون سراسري

ب) نحوه ثبت‌نام: ثبت نام در دانشگاه امام صادق علیه السلام دو مرحله دارد كه انجام هر دو مرحله ضروري است:

 • ثبت نام در آزمون سراسري و انتخاب گزينه علاقمندي به دانشگاه امام صادق علیه السلاممندرج در آن (به تذكرات 2 و 3 ذيل بند 3 توجه شود.)
 • مراجعه به سامانه ثبت‌نام اينترنتي دانشگاه امام صادق علیه السلام به نشاني isu.ac.irو تكميل اطلاعات مورد نياز در آن

 

 

 

 • مراحل تكميل اطلاعات در سامانه ثبت نام دانشگاه امام صادق علیه السلام:

داوطلبان پس از ثبت نام در آزمون سراسري و دريافت شماره پرونده آزمون سراسري لازم است با مراجعه به پايگاه اينترنتي دانشگاه قسمت گزينش دانشجو حداكثر تا تاريخ 29 اسفند 1397 به شرح ذيل اقدام به ثبت‌نام نمايند. ضمنا توصيه مي‌شود: اولا ثبت‌نام به روزهاي آخر اسفندماه موكول نشود و ثانياً اطلاعات لازم قبل از ورود به سامانه ثبت‌نام آماده گردد.

 • وارد نمودن كد ملي داوطلب در قسمت مربوط
 • تعيين نظام آموزشيداوطلب (جديد: دبستان -دبيرستان، يا قديم: دبستان- راهنمايي- دبيرستان) در قسمت مربوط
 • وارد نمودن مشخصات فردي، معدل‌هاي تحصيلي، آدرس دقيق منزل داوطلب، نام و كد مركز پيش‌دانشگاهي/پايه دوازدهم و دبيرستان/پايه يازدهم، مندرج در بالاي كارنامه تحصيلي داوطلب و ...
 • پرداخت اينترنتي هزينه ثبت‌نام به مبلغ 180،000ريال در سامانه ثبت‌نام (غير قابل استرداد)
 • دريافت رمز عبور و كد رهگيري در پايان ثبت‌نام و يادداشت آن

تذكر1: چنانچه داوطلبان پس از تكميل ثبت نام و واريز هزينه آن، موفق به دريافت رمز عبور و كد رهگيري نشوند، ثبت‌نام آنها تكميل نشده است و بايد دوباره جهت ثبت‌نام به سامانه مراجعه نمايند.

تذكر2: داوطلباني كه قبل از آغاز ثبت‌نام آزمون سراسري اقدام به ثبت‌نام در دانشگاه امام صادق7 مي‌نمايند لازم است از تاريخ اول اسفند لغايت 29 اسفند 97با وارد كردن كد ملي و رمز عبور مجددا وارد سامانه ثبت‌نام دانشگاه شده و شماره پرونده آزمون سراسري خود را ثبت نمايند.

تذكر3: داوطلباننظام جديد آموزشي (دبستان، دبيرستان، 6-3-3) لازم است بعد از مشخص شدن معدل كتبي سال دوازدهم حداكثر تا پايان خرداد 98با وارد كردن كد ملي و رمز عبور مجددا وارد سامانه ثبت‌نام دانشگاه شده و معدل كتبي خود را ثبت نمايند.

 

 • مرحله آزمون شفاهي:

پس از ثبت‌نام داوطلبان در آزمون سراسری و سپس در سامانه ثبت‌نام گزينش دانشگاه امام صادق علیه السلام، گزينش دانشگاه از ميان داوطلبان معرفي شده چند برابر ظرفيت توسط سازمان سنجش آموزش كشور برای شرکت در آزمون شفاهی دعوت به عمل مي‌آورد. در اين مرحله صلاحيت‌های عمومی و علمی داوطلبان مورد بررسی قرار می‌گيرد. اصلی‌ترين معيارهای علمی پذيرش که به صورت جدی در مرحله آزمون شفاهی مورد بررسی قرار می‌گيرند، عبارتند از معدل‌هاي داوطلب خصوصا معدل كتبي ديپلم و نمره و رتبه کل آزمون سراسری. لذا بالاتر بودن اين دو عامل به معنای کسب امتياز بيشتر در صلاحيت‌های علمی داوطلب می‌باشد که قدرت رقابت وی با ديگر داوطلبان را افزايش می‌دهد.

تذكر: داوطلبان معرفي شده سازمان سنجش به دانشگاه با ضرايب خاص مربوط به اين دانشگاه تعيين مي‌شوند. اين ضرايب در دروس زبان و ادبيات فارسي(4)، معارف اسلامي(4)، زبان عربي(4)، زبان خارجي(2) و در ساير دروس همان ضرايب آزمون سراسري مي‌باشد.

 • انتخاب رشته و اعلام نتايج:
  • ثبت‌نام و قبولي در اين دانشگاه محدوديتي براي داوطلب در انتخاب رشته‌هاي آزمون سراسري ايجاد نمي‌كند و در صورت پذيرش در اين دانشگاه، رشته قبولي داوطلب در آزمون سراسري نيز پا برجا بوده و داوطلب می‌تواند از ميان آن دو رشته پذيرفته‌شده، رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب نمايد
  • انتخاب رشته اين دانشگاه در مرحله آزمون شفاهي صورت مي‌پذيرد. لذا نيازي به انتخاب رشته‌هاي اين دانشگاه، هنگام انتخاب رشته‌ در آزمون سراسري نيست.
  • نتايج نهايي پذيرفته‌شدگان اواخر شهريورماه از طريق پايگاه اينترنتي isu.ac.ir (برادران) و www.isuw.ac.ir(خواهران) اعلام خواهد شد.
 • اطلاعات و تذكرات مهم:
  • طول دوره آموزشي كارشناسي‌ارشد پيوسته ويژه برادران حدود 7 سال و دوره آموزشي كارشناسي خواهران حدود 4/5 سال و به صورت تمام وقت روزانه مي‌باشد و در طول تحصيل لازم است دانشجويان ضوابط و مقررات دانشگاه را رعايت نمايند.
  • واحدهاي كارشناسي‌ارشد (فوق‌ليسانس) در دوره کارشناسي ارشد پيوسته برادران به دانشجوياني ارائه خواهد شد كه حداقل معدل لازم را در دروس كارشناسي كسب نموده باشند يا از عهده امتحان جامع داخلي كه از بعضي دروس كارشناسي صورت مي‌گيرد، برآيند.
  • با توجه به اينكه رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه ماهيتاً تلفيقي است، لذا ضرورتاً تعداد زيادي از دروس حوزوي و علوم اسلامي همراه با دروس دانشگاهي و زبان‌های عربی و انگليسی (يا فرانسه) در سطح مكالمه کامل و فهم متون به دانشجويان ارائه مي‌شود.
  • تشكيل گرايش‌هاي اعلام شده در رشته‌هاي تحصيلي، در صورتي ممكن خواهد بود كه تعداد دانشجويان واجد شرايط هر گرايش، با توجه به ضوابط دانشگاه به حد نصاب لازم برسد.
  • هزينه تحصيل از دانشجوياني كه مطابق ضوابط دانشگاه فارغ‌التحصيل ‌شوند دريافت نمي‌شود و صرفاً دانشجو بطور رسمي متعهد مي‌شود كه پس از پايان دوره آموزشي به ميزان نيمي از مدت تحصيل خود را با نظر دانشگاه در داخل يا خارج دانشگاه (در پاره‌اي از موسسات دولتي يا غيردولتي) خدمت نمايد و فقط در مواردي از قبيل انصراف،‌ اخراج يا انتقال، هزينه‌هاي طول تحصيل خود را به دانشگاه پرداخت نمايد.
  • به منظور آشنايي بيشتر با دانشگاه نسخه الكترونيكي نشريه پيام صادق تا پايان دي ماه 1397 در پايگاه اينترنتي گزينش دانشگاه به آدرس isu.ac.irبارگذاري مي‌شود و داوطلبان از اين طريق مي‌توانند فايل pdf آن را دريافت نمايند.
  • به برادران و خواهران دانشجوي واجد شرايط، اقامتگاه (خوابگاه)‌ و ساير امكانات رفاهي مندرج در نشريه پيام صادق تعلق مي‌گيرد.
  • سؤالات داوطلبان از طريق قسمت "ارتباط با ما" در "پايگاه اينترنتي گزينش" پاسخ داده می‌شود. تلفن‌ گوياي گزينش برادران 1-88576030 و تلفن تماس با پرديس خواهران 6-22131874 مي‌باشد. همچنين نشانی پستی گزينش دانشگاه به شرح زير است:

برادران:تهران- صندوق پستي 14655/159 - بزرگراه شهيد چمران - پل مديريت - دانشگاه امام صادق علیه السلام گزينش برادران - شماره نمابر (فکس): 88379533-021(داخلي 8)

پرديس خواهران:تهران - صندوق پستي 14655/111 - شهرک قدس - بلوار شهيد فرحزادي - خيابان شهيد طاهرخاني- دانشگاه ‌امام‌صادق علیه السلام گزينش خواهران - شماره نمابر (فاکس): 22065437-021

 

 

 

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید
برچسب ها: کارشناسی ارشد