با عضویت در خبرنامه مهمترین اخبار حقوقی و جدیدترین برنامه های موسسه را دریافت خواهید نمود.


تلفن همراه :
آدرس ایمیل :
برگزاری آزمون قضاوت برای ٣٠ هزار متقاضی در ٢٢ مرکز

برگزاری آزمون قضاوت برای ٣٠ هزار متقاضی در ٢٢ مرکز

خبرگزاری فارس: برگزاری آزمون قضاوت برای ٣٠ هزار متقاضی در ٢٢ مرکز

معاون منابع انسانی قوه قضائیه در خصوص آزمون قضات گفت: آخرین آزمون حلقه‌های آزمون ٩٦ مجموعه قضایی در ٢٢ مرکز و با حضور ٢٠ هزار مرد و ١٠ هزار زن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علیرضا امینی معاون منابع انسانی قوه قضائیه در حاشیه برگزاری آزمون قضات در جمع خبرنگاران اعلام کرد: سال ٩٥ حدود ٤٥ هزار متقاضی در آزمون عمومی و چهارهزار نفر در آزمون تشریحی شرکت کردند و ٢ هزار نفر برای آزمون مصاحبه و شخصیت دعوت و درنهایت ٢٧٠ نفر به عنوان قاضی معرفی شدند.


وی ادامه داد: در سال ٩٦ حدود ٧٨ هزار متقاضی در بخش های مختلف قضایی داشتیم که شامل افرادی که در آزمون امروز شرکت می‌کنند با احتساب افرادی است که در آزمون اختصاصی شرکت می‌کنند.


به گفته امینی، در طول برنامه ششم پیش بینی شده است سالی ٨٠٠ قاضی و ٤ برابر این تعداد کارمند در قوه قضائیه جذب شوند.

معاون قوه قضائیه درباره مرحله آزمون تا ابلاغ قضایی گفت: مراحل کار تا ابلاغ قضایی بدین صورت است که افرادی که در آزمون شرکت می‌کنند، اختبارهای مختلفی را بعدها پس از گذراندن مراحل مختلف تشریحی و مصاحبه، می‌گذرانند.


وی افزود: به طور متوسط در طول یک سال مراحل گزینش انجام می‌شود و افراد در فرایند گزینش قرار می‌گیرند که گزینش در دو بخش عینی و عملی انجام می‌شود و دو سال مراحل کارآموزی را طی می‌کنند که بخشی از کارآموزی در دادسراها و محاکم و بخشی هم در مراجع قضایی است؛ اختبار نهایی توسط قضات باسابقه و عالی رتبه صورت می گیرد و بعد از این برای اخذ ابلاغ نهایی معرفی می شوند که نخست به عنوان دادیار و بازپرس در دادسراها فعالیت می کنند.


وی اضافه کرد: ٩٠٨ نفر تا انتهای سال با جمع کسانی که امسال ابلاغ قضایی گرفتند، به دادسراها اضافه می‌شوند که با این وجود ٥ هزار نفر در برنامه پنجم توسعه جذب شده‌اند.
برچسب ها: قضاوت