با عضویت در خبرنامه مهمترین اخبار حقوقی و جدیدترین برنامه های موسسه را دریافت خواهید نمود.


تلفن همراه :
آدرس ایمیل :
درخواست بازنگری در مواد امتحانی آزمون ورودی کانون‌های وکلا و افزودن دروسی نظیر حقوق اساسی و حقوق اداری

🔻در دیدار روسای اسکودا و کانون وکلای دادگستری مرکز با سید ابراهیم امینی تاکید شد:
افزایش خدمات رایگان حقوق شهری به شهروندان

🔸مرتضی شهبازی‌نیا و عیسی امینی، روسای اتحادیه‌ سراسری کانون‌های وکلای دادگستری کشور و کانون وکلای دادگستری مرکز، طی دیداری با سید ابراهیم امینی، نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

🔹بر اساس این گزارش، در این دیدار که در محل شورای شهر تهران برگزار شد، طرفین ضمن بررسی چالش‌ها و خلاءهای فعلی آموزش حقوق در مدیریت شهری تهران، بر گسترش همکاری‌های شورا و کانون‌های وکلا جهت گسترش خدمات حقوقی تاکید کردند.

🔸در این دیدار طرفین ضمن برشمردن روش‌های نوین آموزش حقوق شهر و شهروندی به شهروندان در دیگر کشورها به بررسی نحوه تعامل دو نهاد در این زمینه پرداختند و بر لزوم پیش‌بینی تمهیداتی جهت ارائه خدمات معاضدتی و مشاره حقوقی رایگان در زمینه حقوق شهری به شهروندان تاکید نمودند.

🔹همچنین در این نشست مقرر شد شورای شهر تهران و کانون وکلا با همکاری یکدیگر نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی با موضوع آموزش حقوق شهری اقدام نمایند.

🔸در بخش دیگری از این جلسه سید ابراهیم امینی، نائب رئیس شورا و رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر با اشاره به عدم ورود تخصصی وکلا به موضوع حقوقی شهری علیرغم تراکم پرونده‌های قضایی و شبه‌قضایی در این زمینه، از روسای کانونها درخواست نمود ضمن برگزاری دوره‌های تخصصی و بازنگری در مواد امتحانی آزمون ورودی کانون‌های وکلا و افزودن دروسی نظیر حقوق اساسی و حقوق اداری به منابع آزمونی، زمینه را برای آشنایی بیشتر و ورود نسل جدید وکلا به این عرصه فراهم نمایند.

روابط عمومی اتحاديه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران
برچسب ها: آزمون وکالت